






Garvee Boho distressed Washable Area Rug, Non-Slip Carpet, Stain-Resistant Non-Shedding Rug for Living Room, Bedroom, Dining Table, Home Decor
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | 10*13ft(305*396cm) |
| Material | Polyester |
| Weave Type | Needle Punched |
| Item Weight | 32.8 pounds |
| Pile Height | Low Pile |
| Construction Type | Machine Made |
| Back Material Type | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Model Name | LSGuTNa8pfYfumlEpxYaMg0UUm03m |
Original: $179.99
-65%$179.99
$63.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | 10*13ft(305*396cm) |
| Material | Polyester |
| Weave Type | Needle Punched |
| Item Weight | 32.8 pounds |
| Pile Height | Low Pile |
| Construction Type | Machine Made |
| Back Material Type | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Model Name | LSGuTNa8pfYfumlEpxYaMg0UUm03m |






















