






Garvee Energy Star Certified 12000 BTU Mini Split Air Conditioner Heat Pump System, Wifi Enabled 21 SEER2 208V- 230V Ductless AC Cool Up to 750 Sq. Ft, Compatible with Alexa, Complete Installation Kit, White
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Model | Mini Split Ac/Heating System |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Special Feature | WiFi, Remote Control |
| SEER 2 | 21 |
| Voltage | 230 Volts ~ |
| Noise Level | 42 dB |
| Floor Area | 750 Square Feet |
| Product Dimensions | 34.84" x 27.72" x 32.6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Model | Mini Split Ac/Heating System |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Special Feature | WiFi, Remote Control |
| SEER 2 | 21 |
| Voltage | 230 Volts ~ |
| Noise Level | 42 dB |
| Floor Area | 750 Square Feet |
| Product Dimensions | 34.84" x 27.72" x 32.6" |






















