







Garvee 2200W Commercial Hard Ice Cream Machine - 6.3Gal/H High Output, Self-Cleaning LCD Touch Screen for Cafes, Bubble Tea Shops & Restaurants (FDA Stainless Steel)






Key Features
- High Productivity: 1.6-gal hopper, 4.8-6.3 gallons/hr output.
- Smart Control Panel: LED display, auto cooling, one-touch clean.
- Automatic Cleaning: One-touch cleaning for easy maintenance.
- Wide Applications: Ideal for homes, cafes, snack bars, restaurants.
- NOTE: Delivered via truck, requires signature on delivery.
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Model Number | YKF-7218H |
| Ice Cream Output | 18-24L/H |
| Cylinder Capacity | 6L |
| Refrigerant | R410A |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage & Power | 115V&2200W |
| Item Weight | 233 pounds |
| Package List | 1*Standing Ice Cream Maker,1*Accesory Bag,1*Manual |
Original: $1,099.99
-65%$1,099.99
$385.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description






Key Features
- High Productivity: 1.6-gal hopper, 4.8-6.3 gallons/hr output.
- Smart Control Panel: LED display, auto cooling, one-touch clean.
- Automatic Cleaning: One-touch cleaning for easy maintenance.
- Wide Applications: Ideal for homes, cafes, snack bars, restaurants.
- NOTE: Delivered via truck, requires signature on delivery.
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Model Number | YKF-7218H |
| Ice Cream Output | 18-24L/H |
| Cylinder Capacity | 6L |
| Refrigerant | R410A |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage & Power | 115V&2200W |
| Item Weight | 233 pounds |
| Package List | 1*Standing Ice Cream Maker,1*Accesory Bag,1*Manual |






















