










Garvee Ride P Series 24V 2 Seater Ride on Car, Garvee Licensed Toyota LC250 Ride on Toy for Big Kids with Remote Control, 4×100W Power 4 Wheels Ride on Truck with 4WD/2WD Switchable, Spring Suspension, Shovel, Music, Blue






Specifications
| Brand | GARVEE |
|
Series
|
P Series |
| Style | Ride On Cars |
| Recommended Age | 3 - 8 years |
| Max Weigh | 110 lbs ( 2-Seats) |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 4.4 mph |
| Product Dimensions | 44.88"L x 29.53"W x 27.56"H |
| Item Weight | 62 Pounds |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description






Specifications
| Brand | GARVEE |
|
Series
|
P Series |
| Style | Ride On Cars |
| Recommended Age | 3 - 8 years |
| Max Weigh | 110 lbs ( 2-Seats) |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 4.4 mph |
| Product Dimensions | 44.88"L x 29.53"W x 27.56"H |
| Item Weight | 62 Pounds |






















