







Garvee Ride G Series 24V Go Kart for Kids 8-12, 300W*2 Motors, 9Ah Battery, 8MPH Speed, Music, Horn, 175lbs Max Load - White

Premium Features
Electric Powered
Powerful 24V batteries provide hours of racing fun with quick recharging capability.
Race-Inspired Design
Authentic racing aesthetics with sporty details that kids absolutely love.
Built for Safety
Adjustable speed settings, sturdy frame, and safety features for peace of mind.
Technical Specifications
| Brand | GARVEE |
| Series | G Series |
| Style | Ride On Go Kart |
| Recommended Age | 8-12 years |
| Max Weight | 155 lbs |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 8 mph |
| Product Dimensions | 43.3 x 30.34 x 21.18 inches |
| Item Weight | 50 pounds |
Original: $286.99
-65%$286.99
$100.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

Premium Features
Electric Powered
Powerful 24V batteries provide hours of racing fun with quick recharging capability.
Race-Inspired Design
Authentic racing aesthetics with sporty details that kids absolutely love.
Built for Safety
Adjustable speed settings, sturdy frame, and safety features for peace of mind.
Technical Specifications
| Brand | GARVEE |
| Series | G Series |
| Style | Ride On Go Kart |
| Recommended Age | 8-12 years |
| Max Weight | 155 lbs |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 8 mph |
| Product Dimensions | 43.3 x 30.34 x 21.18 inches |
| Item Weight | 50 pounds |
























