







Garvee Ride - P Series: 24V Ride On Utv For Kids,2 Seater 4WD Electric Truck With Remote Control, High And Low Speed Adjustment, Led Lights, 4 Shock Absorbersm,One Click Start, Music Player(Rose)
Specifications
| Brand | GARVEE |
|
Series
|
P Series |
| Style | Ride On Jeeps |
| Recommended Age | 3-6 years |
| Max Weigh | 110 lbs |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 4 mph |
| Product Dimensions | 46.85 x 31.1 x 27.95 inches |
| Item Weight | 58.6 pounds |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Brand | GARVEE |
|
Series
|
P Series |
| Style | Ride On Jeeps |
| Recommended Age | 3-6 years |
| Max Weigh | 110 lbs |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 4 mph |
| Product Dimensions | 46.85 x 31.1 x 27.95 inches |
| Item Weight | 58.6 pounds |
























