







Garvee Ride - T Series: 24V-10A 350W Ride On Electric Dirt Bike For Kids Ages 13+, 14.29MPH, 3-Speed - Pink-9
Specifications
| Brand | GARVEE |
|
Series
|
T Series |
| Style | Ride On Motorcycles |
| Recommended Age | 13 years and up |
| Max Weigh | 143 lbs |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 15 mph |
| Product Dimensions | 43 x 20 x 10.6 inches |
| Item Weight | 74.8 pounds |
Original: $299.99
-65%$299.99
$105.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Brand | GARVEE |
|
Series
|
T Series |
| Style | Ride On Motorcycles |
| Recommended Age | 13 years and up |
| Max Weigh | 143 lbs |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 15 mph |
| Product Dimensions | 43 x 20 x 10.6 inches |
| Item Weight | 74.8 pounds |
























