






Garvee 6000btu Window Air Conditioner Units, Fast Cooling 250 Sq.ft. 115V Air Conditioner Window Unit with Remote Controlled, App Controlled, 50db Low Noise,Small Ac Unit for Room Quick Installation
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Model | Window Air Conditioner |
| Cooling Capacity | 6000 BTU |
| Special Feature | Reusable Filter & Remote Controls |
| Voltage | 115 Volts ~ |
| Noise Level | 52 dB |
| Installation | Fits windows 23"-34" wide, 14.5" high |
| Floor Area | 250 Square Feet |
| Product Dimensions | 15.2 x 15.9 x 12.5 inches |
| Item Weight | 43.6 pounds |
$84.00
Original: $239.99
-65%Garvee 6000btu Window Air Conditioner Units, Fast Cooling 250 Sq.ft. 115V Air Conditioner Window Unit with Remote Controlled, App Controlled, 50db Low Noise,Small Ac Unit for Room Quick Installation—
$239.99
$84.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Model | Window Air Conditioner |
| Cooling Capacity | 6000 BTU |
| Special Feature | Reusable Filter & Remote Controls |
| Voltage | 115 Volts ~ |
| Noise Level | 52 dB |
| Installation | Fits windows 23"-34" wide, 14.5" high |
| Floor Area | 250 Square Feet |
| Product Dimensions | 15.2 x 15.9 x 12.5 inches |
| Item Weight | 43.6 pounds |
