






Garvee 9x12 Area Rug for Living Room, Machine Washable Area Rugs, Boho Distressed Rugs for Bedroom, Under Dinning Table Stain Resistant Rug s, Non-Shedding Non-Slip Indoor Floor Carpet for Home
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | 9*12ft(274*366cm) |
| Material | Polyester |
| Weave Type | Needle Punched |
| Item Weight | 27.6 pounds |
| Pile Height | Low Pile |
| Construction Type | Machine Made |
| Back Material Type | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| Color | Blue |
| Shape | Rectangular |
| Model Name | 391xB4yrqN8LrRrlbWVOcgNAL6K |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | 9*12ft(274*366cm) |
| Material | Polyester |
| Weave Type | Needle Punched |
| Item Weight | 27.6 pounds |
| Pile Height | Low Pile |
| Construction Type | Machine Made |
| Back Material Type | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| Color | Blue |
| Shape | Rectangular |
| Model Name | 391xB4yrqN8LrRrlbWVOcgNAL6K |
























