







Garvee Step Stool with Handle for Seniors, Supports Up to 450lbs, Adjustable Height Handrail 2 Steps Medical Foot Stool, Step Ladder Bed Stairs for Elderly, Handicap & Disabled





Specifications
| Brand | GARVEE |
| Material | 1.2 mm steel frame with powder coating |
| Weight Capacity | 450 pounds |
| Height Adjustment | from 36" to 43"(91-109 cm) |
| Features | Support Handles, Adjustable Height |
| Suitable For | Seniors, Disabled, Post-Surgery Recovery |
| Platform Size | 26.5 cm (10.4" W) x 55.5 cm (21.9“ L) |
| Item Weight | 18.2 pounds |
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description





Specifications
| Brand | GARVEE |
| Material | 1.2 mm steel frame with powder coating |
| Weight Capacity | 450 pounds |
| Height Adjustment | from 36" to 43"(91-109 cm) |
| Features | Support Handles, Adjustable Height |
| Suitable For | Seniors, Disabled, Post-Surgery Recovery |
| Platform Size | 26.5 cm (10.4" W) x 55.5 cm (21.9“ L) |
| Item Weight | 18.2 pounds |
























