









Garvee 20x11x9 ATV Tires 2 Pack Tubeless All Terrain for Trail Desert Mud Dirt Street Sand 6PR Black


Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT20X11-9 |
| Overall Diameter | 20inch |
| Section Width | 11inch |
| Rim Size | 9inch |
| Load Capacity | 340lbs |
| Tread Depth | 14.5mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 7 |
| Load Index | 43 |
| Speed Index | F |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description


Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT20X11-9 |
| Overall Diameter | 20inch |
| Section Width | 11inch |
| Rim Size | 9inch |
| Load Capacity | 340lbs |
| Tread Depth | 14.5mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 7 |
| Load Index | 43 |
| Speed Index | F |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |






















