








Garvee AT25x10-12 6PR All Terrain ATV Tires Tubeless Off Road 25x10x12 Black for Trail Sand Forest Mountain Desert
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT25X10-12 |
| Overall Diameter | 25inch |
| Section Width | 10inch |
| Rim Size | 12x8inch |
| Load Capacity | 365lbs |
| Tread Depth | 18mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 5 |
| Load Index | 42 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |
Original: $216.99
-65%$216.99
$75.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT25X10-12 |
| Overall Diameter | 25inch |
| Section Width | 10inch |
| Rim Size | 12x8inch |
| Load Capacity | 365lbs |
| Tread Depth | 18mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 5 |
| Load Index | 42 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |






















