










Garvee ATV Tires 27X10.00-12 6PR Durable Off-Road Rubber Heavy-Duty Tread All-Terrain Utility Vehicle


Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT27X10-12 |
| Overall Diameter | 27inch |
| Section Width | 10inch |
| Rim Size | 12x8 inch |
| Load Capacity | 480lbs |
| Tread Depth | 20mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 7 |
| Load Index | 55 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |
Original: $251.99
-65%$251.99
$88.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description


Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT27X10-12 |
| Overall Diameter | 27inch |
| Section Width | 10inch |
| Rim Size | 12x8 inch |
| Load Capacity | 480lbs |
| Tread Depth | 20mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 7 |
| Load Index | 55 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |






















