











Garvee 22x10-10 ATV Tires (Set of 2) - 6PR Tubeless Heavy-Duty All-Terrain Tires for ATV/UTV, Ideal for Mud, Sand, Dirt, Snow, & Off-Road
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT22X10-10 |
| Overall Diameter | 22inch |
| Section Width | 10inch |
| Rim Size | 10x8 inch |
| Load Capacity | 300lbs |
| Tread Depth | 13.5mm |
| Ply Rating | 4 |
| Max PSI | 5 |
| Load Index | 39 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |
Original: $153.99
-65%$153.99
$53.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT22X10-10 |
| Overall Diameter | 22inch |
| Section Width | 10inch |
| Rim Size | 10x8 inch |
| Load Capacity | 300lbs |
| Tread Depth | 13.5mm |
| Ply Rating | 4 |
| Max PSI | 5 |
| Load Index | 39 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |






















