










Garvee 26X9.00-12 ATV Tires 6PR Durable Rubber Off-Road Grip Reinforced Sidewalls All-Terrain Utility Vehicle



Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT26X9-12 |
| Overall Diameter | 26inch |
| Section Width | 9inch |
| Rim Size | 12x7 inch |
| Load Capacity | 410lbs |
| Tread Depth | 20mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 7 |
| Load Index | 49 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description



Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT26X9-12 |
| Overall Diameter | 26inch |
| Section Width | 9inch |
| Rim Size | 12x7 inch |
| Load Capacity | 410lbs |
| Tread Depth | 20mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 7 |
| Load Index | 49 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |






















