











Garvee 25x10-12 ATV Tires (Set of 2) - 6PR Tubeless Heavy-Duty All-Terrain Tires for ATV/UTV, Ideal for Mud, Sand, Dirt, Snow, & Off-Road

Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT25X10-12 |
| Overall Diameter | 25inch |
| Section Width | 10inch |
| Rim Size | 12x8 inch |
| Load Capacity | 480lbs |
| Tread Depth | 16mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 10 |
| Load Index | 55 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |
Original: $185.99
-65%$185.99
$65.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT25X10-12 |
| Overall Diameter | 25inch |
| Section Width | 10inch |
| Rim Size | 12x8 inch |
| Load Capacity | 480lbs |
| Tread Depth | 16mm |
| Ply Rating | 6 |
| Max PSI | 10 |
| Load Index | 55 |
| Speed Index | J |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |






















