










Garvee 23x7x10 ATV Tires (Set of 2) - 4PR Tubeless Heavy-Duty All-Terrain Tires for ATV/UTV, Ideal for Mud, Sand, Dirt, Snow, & Off-Road


Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT23X7-10 |
| Overall Diameter | 23inch |
| Section Width | 7inch |
| Rim Size | 10x5.5 inch |
| Load Capacity | 235lbs |
| Tread Depth | 13.5mm |
| Ply Rating | 4 |
| Max PSI | 5 |
| Load Index | 30 |
| Speed Index | F |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |
Original: $139.99
-65%$139.99
$49.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description


Specifications
| Brand | GARVEE |
| Size | AT23X7-10 |
| Overall Diameter | 23inch |
| Section Width | 7inch |
| Rim Size | 10x5.5 inch |
| Load Capacity | 235lbs |
| Tread Depth | 13.5mm |
| Ply Rating | 4 |
| Max PSI | 5 |
| Load Index | 30 |
| Speed Index | F |
| Compatible Vehicle Type | Universal Fit |
| Tire Terrain Type | All-Terrain |






















