









Garvee 12" Cordless Battery Powered Snow Blower - 20V Lightweight with Ergonomic Handle, Detachable Design for Steps and Decks






Specifications
| Brand | Garvee |
| Power Source | 20V Battery Powered |
| Cleaning Area | Clears a 3-4 car driveway with up to 4.7" of snow |
| Runtime | 20-40 Min |
| Charge Time | 90 Min |
| Night Work | Not Included |
| Battery Type Included | 1 x 4.0Ah Battery |
| Suitable Scenarios | Driveways,Sidewalks,Decks,,Stairs |
| Maximum Throwing Distance | 16.5 Feet |
$42.00
Original: $119.99
-65%Garvee 12" Cordless Battery Powered Snow Blower - 20V Lightweight with Ergonomic Handle, Detachable Design for Steps and Decks—
$119.99
$42.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description






Specifications
| Brand | Garvee |
| Power Source | 20V Battery Powered |
| Cleaning Area | Clears a 3-4 car driveway with up to 4.7" of snow |
| Runtime | 20-40 Min |
| Charge Time | 90 Min |
| Night Work | Not Included |
| Battery Type Included | 1 x 4.0Ah Battery |
| Suitable Scenarios | Driveways,Sidewalks,Decks,,Stairs |
| Maximum Throwing Distance | 16.5 Feet |
























