







Garvee Cordless Snow Blower 20-Inch 20V Battery 25 Ft Throw Distance 180° Adjustable Chute Lightweight 7-Inch Tires Driveway Patio Lawn



Specification
| Brand | Garvee |
| Power Source | 20V Battery Powered |
| Cleaning Area | Clears a 6-8 car driveway with up to 10" of snow |
| Runtime | 20-40 Min |
| Charge Time | 90 Min |
| Night Work | Yes (Dual LED Lights) |
| Battery Type Included | 2 x 4.0Ah 20V Batteries |
| Suitable Scenarios | Large driveways, sidewalks, decks |
| Maximum Throwing Distance | 25 Feet |
Original: $269.99
-65%$269.99
$94.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description



Specification
| Brand | Garvee |
| Power Source | 20V Battery Powered |
| Cleaning Area | Clears a 6-8 car driveway with up to 10" of snow |
| Runtime | 20-40 Min |
| Charge Time | 90 Min |
| Night Work | Yes (Dual LED Lights) |
| Battery Type Included | 2 x 4.0Ah 20V Batteries |
| Suitable Scenarios | Large driveways, sidewalks, decks |
| Maximum Throwing Distance | 25 Feet |
























