








Garvee Ride - P Series: 24V 4WD Electric Ride On Dump Truck with Remote Control, 2-Seater, Music Player, LED Lights, Key Start Safety System, Durable Plastic, Off-Road Kids Toy for Ages 3+ - Blue

Specifications
| Brand | GARVEE |
|
Series
|
P Series |
| Style | Ride On Cars |
| Recommended Age | 3 - 8 years |
| Max Weigh | 110 lbs |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 5 mph |
| Product Dimensions | 64.17 x 29.53 x 27.95 inches |
| Item Weight | 94.7 pounds |
Original: $429.99
-65%$429.99
$150.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

Specifications
| Brand | GARVEE |
|
Series
|
P Series |
| Style | Ride On Cars |
| Recommended Age | 3 - 8 years |
| Max Weigh | 110 lbs |
| Batteries | 24V batteries required. (included) |
| Maximum Speed | 5 mph |
| Product Dimensions | 64.17 x 29.53 x 27.95 inches |
| Item Weight | 94.7 pounds |
























